ZUŠ Vratimov

Podruhé v Chorvatsku – Soustředění Dechového orchestru ZUŠ

Loni došlo k podstatné personální obměně orchestru ve prospěch nových mladých členů z řad nových žáků. Věnovali jsme se především souhře a nácviku standardního repertoáru s novými mladými členy. Toto úsilí vyvrcholilo při přípravě nové sezóny.

Přípravu jsme pojali velkoryse. Soustředění se tentokrát konalo v Chorvatsku na Makarské riviéře v městě Živogośče. Místo tradičního prázdninového soustředění v Beskydech jsme se připravovali v kempu u Jadranu.

I v letošním roce bylo soustředění podruhé v Chorvatsku, tentokrát v městě Pakoštane.

6 – 13. září 2015 Soustředění Dechového orchestru – CHORVATSKO – Pakoštane

V rámci festivalu Jadranské kulturní léto jsme uskutečnili 2 koncerty v Pakoštane před mezinárodním publikem. Oba koncerty se setkaly s velkým ohlasem a od pořadatelů, zástupců města Pakoštane, jsme dostali pozvání i na příští rok.

Orchestr je otevřené těleso všem zájemcům z  řad nadšených hudebníků a není podmíněno studiem v ZUŠ Vratimov. Vytvoření dechového orchestru je společným projektem obou součástí školy, jak Vratimova, tak Paskova. Díky velkému pochopení a obětavosti rodičů, kteří děti z okolních spádových obcí vozí na zkoušky, se nám daří tato organizačně náročná aktivita realizovat. Orchestr nechybí při žádné společenské akci ve městě i okolí. Je tu příležitost pro ty, kteří by se chtěli stát členy Dechového orchestru ZUŠ Vratimov a zúčastnit se zkoušení nového repertoáru.

Minulé akce


Další akce