ZUŠ Vratimov

Zápis do Základní umělecké školy

Základní umělecká škola vyhlašuje zápis pro zájemce o studium – především pro děti od 6 let, tedy budoucí prvňáky, ale i ostatní školáky.

V hudebním oboru mohou studovat již tradičně hru na klavír, housle a další smyčcové nástroje (violoncello, kontrabas), zobcovou flétnu a všechny dřevěné i žesťové dechové nástroje, bicí nástroje, a cimbál. Populární je také výuka zpěvu. Ve školním roce 2020/2021 otevíráme nové studijní zaměření Hra na moderní kytaru. Náplní tohoto předmětu bude výuka rockové a jazzové kytary.

Výuka na ZUŠ Vratimov je zaměřena především na hru v souborech a orchestrech a častou prezentaci školy na veřejnosti formou koncertů a výstav. Cílem naší práce je zapojit většinu dětí do společného hraní a účinkování na veřejnosti. Ve škole působí řada hudebních souborů s bohatým repertoárem. Pravidelně se zúčastňují soutěží, koncertů, prázdninových soustředění a zájezdů v tuzemsku i zahraničí.

SMYČCOVÝ ORCHESTR – uplatnění zde najdou žáci, kteří budou studovat hru na housle, violoncello, kontrabas.

Cimbálová muzika VRZUŠKA – jako jedna z mála ZUŠ nabízíme výuku hry na cimbál a kontrabas. Hráči na tyto nástroje najdou však uplatnění nejen v cimbálové muzice.

DECHOVÝ ORCHESTR – pro zájemce o studium hry na dechové a bicí nástroje.

BIG BAND – zde najdou uplatnění starší a hudebně vyspělejší žáci především dechového oddělení.

Rytmická skupina bicích nástrojů „BLEMCADLA“ – vyučujeme všechny druhy bicích nástrojů včetně melodických.

Vokální soubor OZVĚNY – pro všechny zpěváky klasické a populární hudby.

Housle i ostatní smyčcové a dechové nástroje můžeme v omezené míře zapůjčit žákům domů!

Vážení rodiče, s politováním Vám sdělujeme, že pro školní rok 2020/2021 zřejmě nebudeme moci přijmout všechny nově přihlášené žáky do výtvarného a zřejmě také do některých studijních zaměření hudebního oboru z důvodu naplnění kapacity školy, která je limitována 390 žáky. Omlouváme se za tuto situaci a velice Vám děkujeme za pochopení.

Uzávěrka přihlášek je ve čtvrtek 18. června 2020. Vzhledem k omezené kapacitě školy je podmínkou pro přijetí včasné podání přihlášky, kdykoliv v odpoledních hodinách na ředitelství školy – nejlépe osobně. Včasným podáním přihlášky zvyšujete šanci na její přijetí. Přihlášky budou zařazeny do pořadníku dle termínu podání a preferovaného studijního zaměření. Pro velký zájem dětí o studium na naší škole jsme nuceni použít toto opatření.

Z důvodu současné situace je možno podávat přihlášky v elektronické podobě emailem. Přihlášku si můžete stáhnout zde: http://www.zusvratimov.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

Vyučování v novém školním roce zahájíme v úterý 1. září 2020 od 13 hodin a v 16 hodin se uskuteční schůzka s rodiči nově přijatých žáků ve Vratimově. V Paskově proběhne schůzka s rodiči nových žáků ve středu 2. září v 16:00.

Více informací osobně v ZUŠ, tel.: 739 428 893, www.zusvratimov.cz.

David Schreiber, ředitel ZUŠ

Minulé akce


Další akce