ZUŠ Vratimov

Zápis do ZUŠ Vratimov

Základní umělecká škola vyhlašuje zápis pro zájemce o studium, především pro děti od 6 let – budoucí prvňáky, ale i starší děti.

Uzávěrka přihlášek je 20. června 2019! Vzhledem k omezené kapacitě školy je podmínkou pro přijetí včasné podání přihlášky, kdykoliv v odpoledních hodinách na ředitelství školy, nejlépe osobně. Přihlášky budou zařazeny do pořadníku dle termínu podání a preferovaného studijního zaměření. Pro velký zájem dětí o studium na naší škole jsme nuceni použít toto opatření.

V hudebním oboru mohou žáci studovat již tradičně hru na klavír, housle a další smyčcové nástroje (violoncello, kontrabas), zobcovou flétnu a všechny dřevěné i žesťové dechové nástroje, bicí nástroje, perkuse a v poslední době velmi žádaný lidový nástroj – cimbál. Populární je i výuka zpěvu.

Výuka je zaměřena především na hru v souborech a orchestrech a častou prezentaci školy na veřejnosti formou koncertů a výstav. Cílem naší práce je zapojit co nejdříve většinu dětí do společného hraní a účinkování na veřejnosti.

Ve škole působí 7 hudebních souborů s bohatým repertoárem. Pravidelně se zúčastňují soutěží, koncertů, prázdninových soustředění a zájezdů v tuzemsku i zahraničí.

SMYČCOVÝ ORCHESTR

Uplatnění najdou žáci, kteří budou studovat hru na housle, violoncello, kontrabas.

Cimbálová muzika VRZUŠKA

Jako jedna z mála ZUŠ nabízíme výuku hry na cimbál a kontrabas. Hráči na tyto nástroje najdou uplatnění nejen v cimbálové muzice.

 

DECHOVÝ ORCHESTR

Pro zájemce o studium hry na dechové a bicí nástroje.

BIG BAND

Zde najdou uplatnění starší a hudebně vyspělejší žáci z řad hráčů dechového orchestru.

RYTMICKÁ SKUPINA BICÍCH NÁSTROJŮ

Vyučujeme všechny druhy bicích nástrojů včetně melodických.

Vokální soubor OZVĚNY

Pro všechny zpěváky klasické a populární hudby.

 

Housle, smyčcové a dechové nástroje můžeme v omezeném množství zapůjčit žákům domů!

Vážení rodiče, s politováním Vám sdělujeme, že pro školní rok 2019/2020 zřejmě nebudeme moci přijmout všechny nově přihlášené žáky do výtvarného a možná i do hudebního oboru z důvodů naplnění kapacity školy, která je limitována 390 žáky.  Omlouváme se za toto nutné opatření a velice Vám děkujeme za pochopení.

Vyučování v novém školním roce zahájíme v pondělí 2. září 2019 od 12 hodin a v 16 hodin se uskuteční schůzka s rodiči nově přijatých žáků. Schůzka s rodiči nových žáků v Paskově proběhne v úterý 3. září 2019 v budově ZUŠ.

Více informací osobně v ZUŠ, tel. 596 730 883, www.zusvratimov.cz

David Schreiber – ředitel ZUŠ

Minulé akce


Koncert pro Ukrajinu

28.4.2022 17:00 - 19:00
Další akce